Płatności

Karta płatnicza jest nowoczesną kartą przedpłaconą, spełniającą wszystkie standardy bezpieczeństwa transakcji, a także posiadającą wszystkie funkcje płatnicze karty.

Polubisz najbardziej

Karta płatnicza My Płacimy umożliwia płatności w sklepach stacjonarnych (przez terminal), w sklepach internetowych i w połączeniu z portfelami Apple Pay i Google Pay. Można płacić zbliżeniowo i bez PIN do kwoty 100 zł.

Płatności terminalowe

Płatności online

Używaj swojej karty

FAQ

Kartą My Płacimy można płacić w każdym sklepie wyposażonym w terminal płatniczy, również kupując produkty czy usługi w automatach na terenie Polski.

Kartą My Płacimy można płacić online w każdym sklepie internetowym, działającym w Polsce. Płatność zabezpieczona jest kodem SMS i PIN.

Do każdej karty przyporządkowany jest indywidualny rachunek płatniczy w PLN, prowadzony na rzecz My Płacimy przez ING. Rachunek karty można zasilić zwykłym przelewem z innego konta lub gotówką we wpłatomacie. Saldo środków na rachunku nie może przekraczać 8.000 zł.

Stan środków na karcie można sprawdzić na dedykowanej stronie internetowej lub poprzez aplikację mobilną.

My Płacimy nie umożliwia wykonywania przelewów, jednakże przy wykorzystaniu Google Pay lub Apple Pay można zasilić inne portfele wirtualne, np. Revolut i stamtąd wykonać przelew, w tym przelew zagraniczny.

Polecamy również wykonanie przelewu na Poczcie Polskiej przy użyciu karty My Płacimy.

W wyjątkowych sytuacjach My Płacimy zwraca Klientowi środki, zgromadzone na rachunku karty, przelewem. Występuje to w wyniku zdarzeń losowych Klienta lub rezygnacji z karty.

Środki z karty, wydanej przez instytucję płatniczą, taką jak My Płacimy, są przechowywane na rachunku płatniczym prowadzonym przez ING, przypisanym do danej karty.
Każda karta posiada swój indywidualny, techniczny, rachunek w polskich złotych, na który można dokonywać przelewów (wpłat). Rachunek karty nie jest rachunkiem bankowym w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego; jest to rachunek płatniczy w rozumieniu Ustawy o usługach płatniczych.

My Płacimy została wpisana do Rejestru Usług Płatniczych, prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego, na podstawie ustawy o usługach płatniczych i zgodnie z tą ustawą oraz wpisem do Rejestru Usług Płatniczych może świadczyć usługi płatnicze, polegające na wydawaniu kart płatniczych, prowadzeniu rachunków płatniczych dla tych kart z limitem salda do równowartości 8.000 zł, udzielaniem kredytu płatniczego i wykonywaniu zleceń płatniczych na terenie Polski, jak płatność kartą czy przelew.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, karty musza być personalizowane, zatem karta nie zawiera imienia i nazwiska posiadacza, ale w celu jej aktywacji konieczna jest personalizacja w systemie banku, który prowadzi dla niej rachunek płatniczy.
Należy wystrzegać się korzystania z kart anonimowych, ponieważ nie są one już legalne w Polsce, więc istnieje uzasadnione ryzyko w posługiwaniu się nimi.

Zrób pierwszy krok

Wypełnij prosty formularz i zdobądź kartę.