Wciąż nienasycony rynek

Najbardziej dynamicznym w sektorze produkcji, jak i sprzedaży jest przemysł farmaceutyczny. Prężnie rozwijająca się branża e-commerce sprawia, że internetowe hurtownie farmaceutyczne zyskują na sprzedaży leków, zaopatrując w towar apteki tradycyjne.

Aby być konkurencyjnym na rynku właściciele aptek powinni znaleźć solidnych parterów z bogatą ofertą. Z pomocą przychodzi oferta e-hurtowni często wzbogacona obecność zdrowej żywności, tłoczonych na zimno olejów migdałowych, lnianych czy kokosowych. Im szerszy asortyment i krótsze czasy dostaw, tym większa szansa na pozyskanie nowych partnerów biznesowych i utrzymanie dotychczasowych.

Zatowarowanie apteki

Aby zapewnić możliwie szeroki asortyment leków, suplementów i specjalistycznych kosmetyków, warto skorzystać z doświadczenia działających od lat hurtowni i sieci aptek, skupiając się na trzech ważnych graczach.

  • Apteka Gemini.pl z każdym rokiem zwiększa liczbę placówek, działając też na rynku hurtowym. W ofercie można znaleźć leki, suplementy i kosmetyki. Ponadto sprzęt medyczny oraz zdrową żywność. Katalog obejmuje światowe marki i produkty polskie. Przy większych zamówieniach ceny podlegają negocjacji i klienci mogą też liczyć na darmową wysyłkę.
  • Cefarm24.pl to kolejny godny polecenia partner dla właścicieli mniejszych aptek. W asortymencie jest ponad 15 tysięcy produktów: kosmetyki, leki i suplementy. Poza sprzedażą detaliczną firma Cefarm24.pl otwarta jest na współpracę z dystrybutorami artykułów medycznych, leków i suplementów.
  • Apteka-leki.pl to kolejny z potencjalnych partnerów dla mniejszych aptek. Szeroki wybór farmaceutyków, wyrobów medycznych, suplementów diety i akcesoriów pochodzi od najbardziej znanych producentów. Sprzedaż prowadzona jest również hurtowo, a cenniki na większe zamówienia ustalane są indywidualnie.

Większość asortymentu aptecznego dostępna jest w konkurencyjnych hurtowniach. Jednak część produktów oferują tylko wybrane hurtownie. I choćby dlatego będąc właścicielem apteki, warto sprawdzić zawartość katalogu kilku największych graczy. Największe firmy świadczące zakupy dla aptek gwarantują odpowiednie przechowywanie asortymentu oraz długie terminy przydatności. Niekiedy też niskie ceny na asortyment z kończącą się datą ważności.

Najczęściej występującymi formami płatności w e-hurtowniach są przelew bankowy, płatność za pobraniem lub przez odpowiedni system Przelewy24 lub PayU). Praktyczną formą zapłaty dla przedsiębiorcy, może być również usługa odroczonej płatności, która gwarantuje zakup towarów pomimo chwilowego braku środków. Stanowi to nowe możliwości dla małych przedsiębiorstw.