Kąpiel w mleku czy wcieranie w skórę preparatu ze sproszkowanych robaczków to metody upiększania ciała opanowane do perfekcji w czasach starożytnych. Dzisiaj jednak podobne praktyki nie wzbudzają entuzjazmu kobiet. Współczesna płeć piękna przywykła do nowoczesnych technologii i innowacyjnych produktów dostępnych w salonach kosmetycznych. Barber, fryzjer i gabinet upiększający to idealna miejsca dla odpoczynku i relaksu. Warto jednak pamiętać, że za sukcesem salonu, kryje się również współpraca z bogato zaopatrzonymi hurtowniami kosmetycznymi. Obecnie to Internet stanowi najszybszy kanał dotarcia do nowych kontrahentów i dostawców. Dzięki swojej starannie przygotowanej ofercie są w stanie zaspokoić potrzeby estetyczne każdego klienta.

Dynamika ,,rynku piękności”

Popularnym miejscem wśród mężczyzn stają się salony i sklepy typu Barber. Salony dla brodaczy to nie tylko miejsce męskich spotkań, ale także profesjonalna obsługa klienta. Oferują szeroką gamę kosmetyków do brody zakupionych w sklepach online (afterbarber.pl). Zaletą takich zakupów jest nie tylko dostępność darmowej wysyłki w ciągu 24 godzin, możliwość zwrotu towaru aż do 30 dni, ale również dostępne kupony rabatowe. Z oferty sklepów i hurtowni internatowych mogą skorzystać również tradycyjne salony fryzjerskie. Profesjonalny sprzęt i artykuły do swoich pracowni mogą zamówić online m.in. na hairstore.pl.

E-sklepy i marki dla Barberów i salonów urody

Salon urody to spokojny kącik, w którym swoją pracę mogą wykonywać artystki rzęs, paznokci oraz makijażystki. Zarówno hurtownia rzęs secretlashes.pl jak i dystrybutor profesjonalnych kosmetyków do makijażu ladymakeup.pl oferują różnorodne produkty. Zapewniają zadowolenie i bezpieczeństwo klientów. Dodatkowym atutem tych hurtowni są specjalne konta, na których punkty zebrane za transakcje można wykorzystać podczas ponownych zakupów w formie zniżki.

Profesjonalne produkty dla manicurzystek oferuje hurtownia elarto.pl. Zachęca częstymi promocjami i ciekawymi ofertami urozmaicającymi współpracę z salonem.  Zaletą jest również szeroki wachlarz innowacyjnych produktów.

Spersonalizowaną współpracę z klientem oferuje hurtownia splendore.pl. Ustala swoje ceny osobno z poszczególnymi kontrahentami. Indywidualna obsługa klienta i wciąż powiększająca się baza nowości sprawia, że jest to jedna z bardziej konkurencyjnych hurtowni zajmujących się dystrybucją kosmetyków do salonów urody.

Hurtownie piękności a e-commerce

Atutem korzystania z hurtowni online jest dostęp do zróżnicowanych form płatności. Najczęściej występującymi są przelew bankowy, płatność za pobraniem lub przez odpowiedni system (Przelewy24 lub PayU). Praktyczną formą zapłaty dla przedsiębiorcy, może być również usługa odroczonej płatności, która gwarantuje zakup towarów pomimo chwilowego braku środków. Stanowi to nowe możliwości dla małych przedsiębiorstw.